چگونه از طریق Adsense گوگل کسب درآمدکنیم؟

چگونه از طریق Adsense گوگل کسب درآمدکنیم؟

 Adsense چیست؟

گوگل برای اینکه شبکه تبلیغاتی خود را گسترش دهد و از این طریق درآمد بیشتری را عاید خود سازد، سرویس Adsense خود را برای وب مسترها ارائه کرد. در این سرویس کسانیکه دارای وب سایت ویا حتی وبلاگ هستند و محتویات مفید ارائه می دهند می توانند با نمایش دادن تبلیغات گوگل در صفحات وبشان درآمد کسب کنند. البته متأسفانه گوگل با بعضی از کشورها نظیر ایران و سودان و چند کشور دیگر که تحت تحریم ایالات متحده آمریکا هستند همکاری نمی کند اما باز هم روش هایی برای استفاده از این سرویس برای کاربران ایرانی وجود دارد. دنیای کسب و کار آنلاین محدودیت جغرافیایی ندارد فقط باید راه انجام آن را یاد گرفت.

در ادامه به طور خلاصه نحوه استفاده از این سرویس را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

عضویت و استفاده 

برای اینکه بتوان در این سرویس عضو شد شما باید آشنایی در یکی از کشورهای آمریکایی و یا اروپایی و یا هر کشوری که تحت تحریم نیست داشته باشید و هنگام باز کردن اکانت Adsense مشخصات فردی آن شخص را وارد کنید. البته این فرد باید قابل اعتماد شما باشد (عکس مطلب نیز صادق است).

پس از اینکه شما اکانت را ایجاد کردید، وبسایت شما توسط ادیتورهای گوگل مورد بررسی قرار می گیرد و اگر موضوع وبسایت و محتویات آن مخالف قوانین گوگل نباشد پس از چند روز ایمیلی به شما ارسال می شود و اکانت شما فعال می گردد.

بعد از فعال شدن اکانت، شما می توانید وارد اکانت شوید وکد جاوا اسکریپتی را که برای نمایش تبلیغات گوگل لازم است را دریافت کنید. شما همچنین می توانید رنگ و شکل تبلیغات را متناسب با ظاهر وبسایت خود تنظیم کنید. پس ازاینکه کد جاوا اسکریپت را در سورس کد صفحه وب خود قرار دادید، اسپایدر گوگل Mediapartner Googlebot صفحات وب شما را مرور کرده و از لحاظ موضوعی آن را طبقه بندی می کند. و پس از 24 تا 72 ساعت، تبلیغات متناسب با محتویات صفحه وب شما نمایش داده می شود.

تبلیغاتی که گوگل در وب سایت اعضا نمایش می دهد به دو دسته تقسیم می شوند.

در حال حاضر اکثریت تبلیغات هایی که در وب سایت اعضا نمایش داده می شود از نوع CPC است یعنی شما به ازای هر کلیک Valid که از طرف ویزیتور های شما انجام می شود پول دریافت می کنید.

 

1( تبلیغات  CPC

یعنی هر زمان یکی از ویزیتورهای وب سایت شما بر روی تبلیغات شما کلیک می کند گوگل به اکانت شما پول واریز می کند.

(2 تبلیغات CPM

در این سیستم گوگل به ازای نمایش 1000 بار تبلیغ در صفحه شما به شما پول پرداخت می کند. 

 

نحوه دریافت پول چگونه است؟

پس از اینکه اکانت شما فعال شد و شما شروع به کسب درآمد کردید به محض اینکه موجودی حساب شما به 50 دلار رسید، گوگل یک شماره رمز  PIN Code از طریق پست به آدرسی که هنگام باز کردن اکانت وارد کردید ارسال می کند. شما باید این کد را در اکانت گوگل adsense وارد کنید تا گوگل مطمئن شود شما در آن آدرسی که وارد کردید واقعاً وجود دارید. پس ازاینکه شماره PIN را وارد کردید پس از اینکه موجودی حساب شما حداقل به 100 دلار رسید گوگل پول شما را به 2 طریق برای شما ارسال می کند:

1( از طریق پست

گوگل همواره درآمد ماه قبل را در اواخر ماه بعد محاسبه کرده و به اسم شما (یا به اسم آن شخصی که اکانت گوگل را باز کرده) چک می فرستد. این چک از بانکی به نام Citybank واقع در نیویورک صادر می شود و بین -515 روز طول می کشد تا به دست شما برسد.

 2( از طریق حساب الکترونیکی EFT

 در این روش که فعلا در 16 کشور این سرویس موجود است، گوگل درآمد ماه قبل شما را در آخر ماه جاری محاسبه می کند و مستقیما به حساب بانکی شما واریز می کند. شما باید در اکانت Adsense مشخص کنید که گوگل به چه روشی پول شما را ارسال کند. در این روش پول سریعتر و مطمئنتر به دست شما می رسد. ولی مستلزم اینست که شما یک حساب بانکی در یکی از کشور های زیر داشته باشید:

Austria

Belgium

Canada

Denmark

France

Germany

Great Britain

Ireland

Italy

Japan

Netherlands

Portugal

Spain

Sweden

Switzerland

United States

جهت اطلاع از جدید ترین مطالب سایت پیشنهاد می کنیم عضو خبرنامه شوید