طراحی وب سایت فروشگاهی در شیراز

هدف در فروشگاه آنلاین:

همه می دانیم که در یک فروشگاه اینترنتی هدف این است که تعدادی محصول یا خدمات را به صورت آنلاین به فروش برسانیم اما با بررسی تعداد زیادی از فروشگاه های اینترنتی در شیراز متوجه می شویم آنقدر مسائل ساده و پیش پا افتاده در آن فروشگاه ها نادیده گرفته شده که اصل هدف نیز فراموش شده و این‌گونه است که اکثر صاحبان چنین وب سایت هایی که با من تماس گرفته اند مشکلشان این بوده که با صرف هزینه های بسیار زیاد بازهم از فروشگاه آنلاینشان نتیجه ای نگرفته اند.

فرض می کنیم پلان کسب و کار مشخص شده و تمام مواردی که قبل از طراحی یک فروشگاه آنلاین می بایست انجام دهید را طی کرده اید و برای مثال اکنون تصمیم به طراحی وب سایت فروشگاه اینترنتی در شیراز را دارید بنابراین می بایست مسائل پیاده سازی را مورد بررسی قرار دهیم.

پیاده سازی فروشگاه اینترنتی:

منظور نوع طراحی و شیوه صحیح پیاده سازی آن از لحاظ فنی می باشد.

طراحی ظاهر و گرافیک وب سایت فروشگاهی:

اینجا دقیقاً همان جایی است که زیبایی باید فدای کارایی و سرعت بشود. مثلاً یک تصویر زیبا با حجم 700 کیلوبایت را اگر در صفحه نخست قرار دهید بسیار زیبا می‌شود اما سرعت بارگذاری صفحه اول را 20 درصد کاهش می‌دهد. در اینجا مجبوریم از قرار دادن آن تصویر خود داری کنیم زیرا وب سایت فروشگاهی مانند وب سایت های دیگر نیست که بخواهیم از طریق زیبا بودن قالب وب سایت کاربران را جذب کنیم. البته قالب و گرافیک وب سایت می بایست ساده و مرتب و دارای انسجام باشد آن هم به صورت کاملاً سبک و روان طوری که پیچیدگی ای برای کاربر ایجاد نکند.

طراحی وب سایت فروشگاهی در شیراز

 

تجربه کاربری:

چیدمان المنت ها و قرار گیری تک تک اجزاء وب سایت فروشگاه آنلاین می بایست بر حسب اصولی باشد که موجب بهبود تجربه کاربری گردد طوری که همه نوع کاربری با هر سن و سطح سوادی بتواند با کمترین دردسر خریدی راحت و خاطره انگیز در وب سایت فروشگاه آنلاین شما انجام دهد.

سئو یا بهینه سازی وب سایت فروشگاه آنلاین:

بهینه سازی وب سایت های فروشگاهی تقریباً با دیگر نوع وب سایت ها متفاوت است و نیاز به تجربه بیشتری دارد. مهم‌ترین مشکلی که در این نوع وب سایت ها به وجود می‌آید صفحات تکراری از هر محصول است که موجب حذف آن‌ها از ایندکس موتورهای جستجو می‌شود.

بستر پیاده سازی و مسائل فنی:

جهت طراحی وب سایت فروشگاه اینترنتی به هیچ وجه نباید از سیستم های مدیریت محتوای آماده و از پیش نوشته شده مانند وردپرس، جوملا، دروپال و غیره استفاده کرد.

تمام بخش های وب سایت از جستجو تا نمایش محصول می بایست به صورت سفارشی متناسب با نوع محصول یا خدمات، به شیوه‌ای کاملاً حرفه ای و منسجم طراحی شود.

بنابراین وب سایت فروشگاهی 100 درصد می بایست به صورت سفارشی و اختصاصی طراحی گردد.

اطلاع رسانی ها:

یکی از مهم‌ترین مسائلی که در وب سایت های فروشگاه آنلاین نادیده گرفته می‌شود اطلاع رسانی و ارتباط با کاربرانی است که قبلاً خریدی انجام داده اند و یا قبلاً عضو سایت شده اند.

برای مثال هر محصول جدیدی که به وب سایت اضافه می‌شود می بایست به کاربرانی که قبلاً خریدی انجام داده اند اطلاع رسانی شود حال یا از طریق ایمیل یا از طریق پیامک.

ارائه جزئیات دقیق از هر محصول:

کاربران معمولاً به وب سایتی بیشتر اعتماد می کنند که جزئیات محصولات یا خدمات را به صورت دقیق در وب سایت قرار داده باشند.

موارد و مسائل بسیار زیاد دیگری می بایست در طراحی یک فروشگاه آنلاین در نظر گرفته شود که طراح حرفه ای می بایست از همه آن‌ها مطلع باشد و دارای تجربه زیادی نیز باشد در غیر این صورت راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی وقت تلف کردن خواهد بود.

هنگامی که یک فروشگاه آنلاین با شکست مواجه می‌شود یا پیشرفتی نمی کند 100 درصد مشکلی وجود دارد که آن مشکل هم قابل تشخیص خواهد بود حال هر نوع فروشگاهی که باشد.

خدمات طراحی وب سایت فروشگاهی در شیراز: جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

پیروز وسربلند باشید.

جهت اطلاع از جدید ترین مطالب سایت پیشنهاد می کنیم عضو خبرنامه شوید